Serdecznie pragnę Państwa przywitać na stronie Finanseps


Każdy młody człowiek chce, jak najszybciej móc samodzielnie gospodarować swoimi finansami. Doskonałym rozwiązaniem jest konto młodzieżowe, zakładane online pozwalające na samodzielne wykonywanie rozliczeń i realizowanie płatności. Jest to dobry sposób na naukę samodzielnego obracania pieniędzmi i planowania budżetu na określony okres. Zapraszam

Z poważaniem Piotr Sowa


Własne konto młodzieżowe zakładane online? Jest rozwiązanie. Zaoferujemy Tobie najlepsze konto młodzieżowe.

Konto młodzieżowe w banku.

W ostatnim czasie coraz częściej słyszymy na temat nowych ofert banków dla młodzieży. Konto osobiste stało się pojęciem szerszym, w którym mieści się nie tylko rachunek ROR dla dorosłych. Banki chętnie przedstawiają propozycje otwarcia kont dla młodych ludzi, którzy jeszcze uczą się i nie pracują zawodowo. Jakie są korzyści z otarcia i posiadania konta młodzieżowego? Zalety posiadania takiego rachunku są bardzo podobne do konta osobistego dorosłych. Bez najmniejszego problemu można realizować przelewy przez Internet, zakupy na Allegro czy innych aukcjach internetowych. Młody człowiek może samodzielnie doładować sobie konto w smartfonie. Poza tym nie ma potrzeby wydzielania młodzieży kieszonkowego, ponieważ mając przy sobie kartę debetową lub kredytową młodzi ludzie mogą w każdej chwili zapłacić za produkty lub usługi. Taka sytuacja daje większe poczucie bezpieczeństwa.

Młodzież nie musi nosić z sobą gotówki, a rodzice nie muszą się obawiać, że ich pociechy gdzieś zgubią lub zapodzieją pieniądze.Rodzice, pod okiem których syn czy córka otwierają w banku konto młodzieżowe, posiadają kontrolę nad wydatkami dziecka. Mogą w każdej chwili sprawdzić operacje na koncie młodego człowieka. Widzą np. jakie płatności były realizowane kartą, w jakim miejscu i na jaką kwotę. Wchodząc w historię konta, mogą zobaczyć, jakie przelewy dziecko realizowało i na jaką sumę. Takie konto młodzieżowe to także test na wiarygodność młodych ludzi i wzajemne zaufanie pomiędzy rodzicami i dziećmi. Rodzice zawsze mogą porozmawiać z dziećmi na temat wydatków na koncie. Konto młodzieżowe daje im jednak dużą wiedzę o finansowej aktywności dzieci i możliwość długofalowego planowania wydatków w ramach budżetu domowego.

Własne konto kontra dorosłość

Młodzi ludzie, którzy posiadają konto młodzieżowe, zaczynają się czuć jak osoby dorosłe. Uczą się odpowiedzialności za poniesione wydatki, planowania i zarządzania swoim budżetem. Nabywają również praktyczne umiejętności – potrafią obsługiwać rachunek osobisty. Z powodzeniem mogą wyręczyć rodziców w płaceniu comiesięcznych wydatków: czynszu, opłat za energię i gaz i realizować inne konieczne płatności w ramach domowych wydatków. Dzięki temu odciążają zmęczonych pracą zawodową rodziców. Kontakt z poważnymi wydatkami, nabywanie doświadczenia w tym kierunku jest bardzo ważny dla przyszłości młodego człowieka. Już jako nastolatek potrafi poradzić sobie z płatnościami przez Internet, poznaje ich skalę i zaczyna odczuwać odpowiedzialność za poniesione wydatki. Konto młodzieżowe uczy także oszczędności. Młodzi ludzie nie tylko uczą się, jak mądrze zagospodarować tzw. kieszonkowe od rodziców, np. 300 zł. Nabywają również zdolności obsługi takiego konta, zapoznają się produktami i usługami bankowymi. Jeżeli młody człowiek prowadzi własny blog i jest influencerem, posiadanie takiego konta jest wręcz koniecznością, bez której marketing influencyjny nie może zaistnieć. Nastolatki, które zajmują się taką działalnością, uczą się samodzielnie zarabiać, pomnażać swoje środki. Bez konta młodzieżowego taka działalność wymagałaby korzystania z rachunku rodziców lub innych osób dorosłych. Tymczasem konto młodzieżowe ułatwia działania marketingowe realizowane przez młodego człowieka.

Co brać pod uwagę zakładając konto?

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze konta młodzieżowego? Analizując czynniki, które warto uwzględnić przy wyborze konta osobistego, trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów. pierwszy – jaka jest wysokość opłat za konto, kartę debetową i realizowane przelewy, drugi – dokładnie zapoznać się z tabelą opłat za posiadanie konta młodzieżowego w danym banku, trzeci – jakie są sposoby dostępu do środków zgromadzonych na koncie. Czy są to tylko bankomat i bankowość elektroniczna, czy też mamy dostęp do środków przez aplikacje mobile, czy możemy realizować płatności blikiem, czwarty – czy bank oferuje młodym posiadaczom konta dodatkowe benefity w postaci rabatów, ofert specjalnych, promocji za otwarcie rachunku i innych. piąty aspekt – bardzo ważne, by zapoznać się w Internecie z opiniami innych użytkowników, którzy założyli sobie już konto młodzieżowe w danym banku. Te opinie są bardzo istotne, pomagają zorientować się, który bank posiada największą rzesze zadowolonych młodych klientów. To z pewnością pomoże w podjęciu decyzji otwarcia konta młodzieżowego.

Rankingi kont młodzieżowych W Internecie można znaleźć rankingi kont młodzieżowych, które aktualizowane są na bieżąco, co miesiąc. W takich rankingach uwzględnia się najczęściej takie parametry, jak opłaty za rachunek, grupa docelowa, do której adresowana jest oferta, użyteczność i jakość bankowości elektronicznej, opinie użytkowników konta. W tegorocznym (2020) listopadowym rankingu kont młodzieżowych na pierwszym miejscu znalazła się oferta mBanku, na drugim miejscu uplasował się Bank Pekao, następnie PKO BP, Santander, Nest Bank, ING Bank Śląski, BNP Paribas, Crédit Agicole, Getin Bank, na 10 pozycji znalazł się Bank Pocztowy. Poza pierwszą dziesiątką najlepszych ofert znalazły się takie banki, jak: Inteligo, Bank Millennium, Alior Bank, Plus Bank, Toyota Bank oraz Bank BPS. Rankingi kont młodzieżowych realizowane są na bieżąco. Ostatni ranking kont młodzieżowych pozwala się zorientować, w którym banku warto zapoznać się z ofertą i porównać ją z inną. Czasem różnice pomiędzy poszczególnymi bankami są niewielkie, dotyczą niuansów. Czasem jednak warto na niektóre z nich zwrócić uwagę, np. w mBanku każdy, kto ukończył 18 rok życia, może na wejściu skorzystać z okazji – 140 zł środków na otwarcie konta. W Bankach Pekao i Alior istnieje możliwość samodzielnego założenia konta przez Internet, jeśli młody człowiek ukończył 18 rok życia. W oddziałach banków można takie konto założyć już po ukończeniu 13 roku życia. To oczywiście tylko przykłady na niuanse, które występują przy opisie każdego konta młodzieżowego. Przed otwarciem rachunku należy dokładnie przeczytać opisy, zapoznać się z tabelą opłat i prowizji, zobaczyć, jakie promocje oferuje bank, a następnie podjąć decyzję, w którym banku chcemy założyć konto młodzieżowe. Pomocna będzie także rozmowa z rodzicami, dorosłymi i pracownikami banku.


                                                                Wszystkie artykuły opublikowane w portalu www.finanseps.pl są wyłącznie informacyjne. Szczegółowe informacje udzielą Państwu doradcy kredytowi.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści w całości lub jej fragmentach zabronione.